Prvog dana prva medalja

28.07.2012. 23:08 od admin Pregledano 613 | Komentari 0 | cOOl 0 | iscOOlirano 0

Prvog dana Olimpijskih igara u Londonu 2012 Srbija je osvojila medalju. Andrija Zlatić je osvojio bronzu u disciplini vazdušni pištolj 10m.

Andrea Arsović (15. mesto) i Ivana Maksimović (37. mesto) nisu uspele da se plasiraju u finale u gađanju vazdušnom puškom.

Plivač Đorđe Marković u kvalifikacijama trke na 400 m slobodno, je zauzeo mesto.

Veslači Nenad Beđik i Nikola Stojić  zauzeli su 4. mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi trke dvojac bez kormilara. U repasažu u ponedeljak boriće se za ulazak u polufinale.

Odbojkašice Srbije izgubile su od Kine sa 3:1 (25:16; 18:25; 13:25, 25:12).

Ana Ivanović je dobila Kristinu Mekhejl sa 2:0, (6:4,7:5), a Janko Tipsarević je pobedio Nalbandijana sa 2:0 (6:3, 6:4), dok su Jelena Janković i Viktor Troicki izgubili. Jelena je poražena od Serene Vilijams sa 2:0 (6:3, 6:1), a Viktor je izgubio od Almagra sa 2:0 (6:4, 7:6).

Biciklista Ivan Stević završio je drumsku trku na 54. mestu, a Gabor Kasa je bio u grupi vozača koji su prekoračili dozvoljeno vreme.

Stonoteniser Marko Jevtović je izgubio od Belgijanca Žana Mišela Seva rezultatom 1:4.