Vicevi o Zemuncima - 1. deo

Kako zemunac izjavljuje saučešće?
-Mis'im, tuga brate....
ili...
Kako zemunac izjavljuje saučešće?
- Žasu, brate...
Kako se Zemunac moli bogu?
- Brate, ako te ima, kaži mi kako da se sakrijem kao ti!
Zemunac ćale: - Slinavi, kako je bilo u školi danas?
Mali Zemunac: - Extra ćale! Nikad se nisam bolje proveo...
Zemunac ćale: - Stvarno? Do jaja slinavi! I kad ides sutra u školu?
Mali Zemunac: - Koju školu?...
Šetaju tata i sin Zemunci centrom, naravno, Zemuna, i mali vidi veliko M na Mc Donald's-u.
Sin: - Čale, s'a je ono veliko M na onoj zgradi?
Tata: - Pa Munze!
Zemunac: Kevoooo! Kevooooooooo!!!! Kevo bre!!!
Keva: Cao, sine! Sta je bilo?
Zemunac: Ma... Ma, s'a bre ti meni s'a je bilo, breeee!!!??? A?
Šetaju tata i sin Zemunci kejom i vide vanzemaljce.
Sin: - Čale, s'a je ovo?
Tata: - Vanzemunci!
Kako se pozdravljaju Zemunci:
Munze konza - Vaistinu konza!